3 Derili Kanun

Üç derili kanunun ilk denemesini 90 lı yıllarda Celal Aksoy hocamızın isteği doğrultusunda 24 sesli ladin ses tablosu kullanılarak imal ettik Günümüzde isteğin artması ile 26 ve 27 sesli olarak imal etmekteyiz.Değişik tınısı sebebiyle beğenilen 3 derili sazlarımız yoğun ilgi görmektedir. Çınar veya Ladin ses tablosu, Değişik renkte suslemeler, Kanunlarımızda PVF tel kullanmaktayız.Oymalı Kanun

Tamamı el işçiliği ile burgu tahtası ve ses tablosuna uygulanan geleneksel motifler oluşturularak imal edilmektedir. Çınar ses tablosu ve değişik renkteki boyama teknikleri ile zenginleştirilmektedir. Oymalı kanunlarımızda PVF tel kullanılmaktadır.


Sedefli Kanun

Küçük parça sedeflerin bir araya eklenmesiyle oluşturulan zeminin zıt renk bir ağaçla kesilerek işleme haline getirilir.Zor ve zahmetli bir işçiliğe sahiptir.Görüntüsüyle göze hitap eder sese bir katkısı malesef yoktur. Bu kanunlarımızda PVF tel kullanılır.


Siyah Görünümlü 4 Derili Kanun

Görsel açıdan siyah süslemelerin hakim olduğu bir görünüme sahiptir. Kullanılan tüm ağaçlar kendi renginde olup boya kullanılmamıştır.


Ladin Kanun

Bir çok müzik aletinin ses tablosunda kullanılan ladin ağacından uygulanmıştır. Volumlü (yüksek sese) sahip olduğu için tercih edilir. Süslemeleri zevke göre siyah ya da beyaz uygulanabilir.